Verovatno ste već na portalima pročitali tekst da slatki pelin „izbriše“ rak gotovo u potpunosti, a da li je to baš tačno?
Lek za rak postoji, ne samo jedan nego postoji celi niz biljnih lekova koji uspešno leče rak. Ova biljka, slatki pelin, zapravo je neverovatno otkriće u borbi protiv ove smrtonosne bolesti.
Dakle, prema nedavnim istraživanjima koja su objavljena u „Life Science“, artemisinin – derivat biljke “Sweet wormwood” (Artemisia Annua L., doslovan prevod s engleskog – slatki pelin), a koji je korišćen u kineskoj medicini – može ubiti 98 odsto ćelija raka pluća za manje od 16 sati.
U kombinaciji sa gvožđem, slatki pelin uspeo je da „izbriše“ rak gotovo u potpunosti.
Štaviše, na normalne i zdrave ćelije pluća nije gotovo uopšte bilo uticaja u ovom istraživanju što je, za razliku od hemoterapije, revolucionarno jer hemoterapija osim što ubija loše ćelije raka, ona ubija i zdravo tkivo i tako ozbiljno narušava ljudski organizam.
Artemisinin je u prošlosti bio korišćen kao snažno antimalarijsko sredstvo, ali sada je dokazano da je efikasan i protiv raka. Kada je subjektima u objavljenoj studiji dodano i gvožđe, koje se često nakuplja u tkivu pluća, ali naročito u ćelijama zaraženim rakom, artemisinin je selektivno napadao „loše“ćelije, dok „dobre“ ćelije nije dirao.
„Sve zajedno, naši rezultati dokazuju da artemisininovo ometanje E2F1 transkriptivnog faktora posreduje u zaustavljanju staničnog kruga ćelija raka pluća i predstavlja kritični transkripcijski put kojim artemisinin kontroliše rast reproduktivnih ćelija raka“, kažu u zaključku istraživanja laboratorija za rak Univerziteta u Kaliforniji.
Gvožđe se skuplja u kancerogenim ćelijama sa posebnim receptorima koje im pomažu u deljenju ćelija (zvanim „transferrin“ receptori). Normalne ćelije verovatno imaju ove receptore, ali kancerogene ćelije ih imaju u većim količinama, i prema tome, mogu biti ciljane kombinacijom gvožđa i artemisinina.
Dosad je bilo puno eksperimenata koji dokazuju da artemisinin može efikasno ukloniti bolest u prisutnosti gvožđa. Taj ekstrakt je u Kini korišćen hiljadama godina protiv malarije.
Pažnja! Pelin NEĆE uništiti ćelije raka u plućima i u kombinaciji sa gvožđem NEĆE uništiti ćelije raka!
Eksperiment dokazuje da pelin nema negativan uticaj na zdrave ćelije pluća. U prošlosti je pelin korišćen kao moćno sredstvo za lečenje malarije, ali sada je naučno dokazano da je ova biljka efikasna i u borbi protiv raka, ali još NIJE ISPITANA NA LJUDIMA.
U člancima o efikasnosti slatkog pelina u lečenju raka, pominju se zapravo rezultati tri zasebne naučne studije. Prva studija na koju se članci referiraju objavljena je 2001. godine u magazinu Life Sciences. U toj studiji se navodi da su rezultati ove studije pokazali da je kombinacija jedinjenja “holotransferina (koji se vezuje za transferinske receptore za transport gvožđa u ćelije), dihidroartemisinina (forma artemisinina koji je rastvorljiviji u vodi)” imala značajan efekat na ćelije raka dojke. “Nakon osam sati, ostalo je samo 25 odsto ćelija raka. Kada je prošlo 16 sati, skoro sve ćelije su bile mrtve”, navodi Univerzitet u Washingtonu, ali ovo istraživanje NIJE SPROVEDENO NA LJUDIMA, KAO NI NA ŽIVOTINJAMA!
Generalno, rezultati studije pokazuju da pelin kontroliše reproduktivni rast ćelija raka,” zaključuju autori studije, stručnjaci sa Univerziteta u Kaliforniji, ALI OVO TESTIRANJE NIKAD NIJE SPROVEDENO NA LJUDIMA, SAMO U LABORATORIJI.