NaslovnaBiljeLekovito biljeBiljka SLATKI PELIN ubija 98 odsto ćelija raka za 16 sati?!

Biljka SLATKI PELIN ubija 98 odsto ćelija raka za 16 sati?!

Verovatno ste već na portalima pročitali tekst da slatki pelin „izbriše“ rak gotovo u potpunosti, a da li je to baš tačno?

Lek za rak postoji, ne samo jedan nego postoji celi niz biljnih lekova koji uspešno leče rak. Ova biljka, slatki pelin, zapravo je neverovatno otkriće u borbi protiv ove smrtonosne bolesti.

Dakle, prema nedavnim istraživanjima koja su objavljena u „Life Science“, artemisinin – derivat biljke “Sweet wormwood” (Artemisia Annua L., doslovan prevod s engleskog – slatki pelin), a koji je korišćen u kineskoj medicini – može ubiti 98 odsto ćelija raka pluća za manje od 16 sati.

U kombinaciji sa gvožđem, slatki pelin uspeo je da „izbriše“ rak gotovo u potpunosti.

Štaviše, na normalne i zdrave ćelije pluća nije gotovo uopšte bilo uticaja u ovom istraživanju što je, za razliku od hemoterapije, revolucionarno jer hemoterapija osim što ubija loše ćelije raka, ona ubija i zdravo tkivo i tako ozbiljno narušava ljudski organizam.

Artemisinin je u prošlosti bio korišćen kao snažno antimalarijsko sredstvo, ali sada je dokazano da je efikasan i protiv raka. Kada je subjektima u objavljenoj studiji dodano i gvožđe, koje se često nakuplja u tkivu pluća, ali naročito u ćelijama zaraženim rakom, artemisinin je selektivno napadao „loše“ćelije, dok „dobre“ ćelije nije dirao.

„Sve zajedno, naši rezultati dokazuju da artemisininovo ometanje E2F1 transkriptivnog faktora posreduje u zaustavljanju staničnog kruga ćelija raka pluća i predstavlja kritični transkripcijski put kojim artemisinin kontroliše rast reproduktivnih ćelija raka“, kažu u zaključku istraživanja laboratorija za rak Univerziteta u Kaliforniji.

Gvožđe se skuplja u kancerogenim ćelijama sa posebnim receptorima koje im pomažu u deljenju ćelija (zvanim „transferrin“ receptori). Normalne ćelije verovatno imaju ove receptore, ali kancerogene ćelije ih imaju u većim količinama, i prema tome, mogu biti ciljane kombinacijom gvožđa i artemisinina.

Dosad je bilo puno eksperimenata koji dokazuju da artemisinin može efikasno ukloniti bolest u prisutnosti gvožđa. Taj ekstrakt je u Kini korišćen hiljadama godina protiv malarije.

 

Pažnja!  Pelin NEĆE uništiti ćelije raka u plućima i u kombinaciji sa gvožđem NEĆE uništiti ćelije raka!

Eksperiment dokazuje da pelin nema negativan uticaj na zdrave ćelije pluća. U prošlosti je pelin korišćen kao moćno sredstvo za lečenje malarije, ali sada je naučno dokazano da je ova biljka efikasna i u borbi protiv raka, ali još NIJE ISPITANA NA LJUDIMA.

U člancima o efikasnosti slatkog pelina u lečenju raka, pominju se zapravo rezultati tri zasebne naučne studije. Prva studija na koju se članci referiraju objavljena je 2001. godine u magazinu Life Sciences. U toj studiji se navodi da su rezultati ove studije pokazali da je kombinacija jedinjenja “holotransferina (koji se vezuje za transferinske receptore za transport gvožđa u ćelije), dihidroartemisinina (forma artemisinina koji je rastvorljiviji u vodi)” imala značajan efekat na ćelije raka dojke. “Nakon osam sati, ostalo je samo 25 odsto ćelija raka. Kada je prošlo 16 sati, skoro sve ćelije su bile mrtve”, navodi Univerzitet u Washingtonu, ali ovo istraživanje NIJE SPROVEDENO NA LJUDIMA, KAO NI NA ŽIVOTINJAMA!

Generalno, rezultati studije pokazuju da pelin kontroliše reproduktivni rast ćelija raka,” zaključuju autori studije, stručnjaci sa Univerziteta u Kaliforniji, ALI OVO TESTIRANJE NIKAD NIJE SPROVEDENO NA LJUDIMA, SAMO U LABORATORIJI.

Poslednji tekstovi