Dr Nestorović: Lečiću ljude po Teslinom izumu!
Prof. dr Branimir Nestorović istakao da okuplja grupu neobičnih ljudi i da će Đoković finansirati proizvodnju domaćeg aparata na bazi pulsnog elektromagnetnog polja iz 1906, koji će pomagati u zarastanju rana i suzbijanju infekcija
Poznati pulmolog prof. dr Branimir Nestorović najavio je da će se udružiti s prvim reketom sveta Novakom Đokovićem kako bi Teslin kalem, koji je slavni naučnik konstruisao pre 114 godina, koristili za lečenje sportskih povreda, što je opet izazvalo polemike i kontroverze širom Srbije.
Prof. Nestorović je rekao da se čuo sa Đokovićem, koji se „ponudio da finansira aparat koji je napravio Nikola Tesla 1906“.
– Mi ćemo se kad sve ovo prođe, tek se čuti u vezi sa proizvodnjom domaćeg aparata na bazi Teslinog kalema. Skupila se grupa neobičnih ljudi, ima i inženjera, i Novak ponudio se da to finansira i pokloni svim bolnicama – rekao je Nestorović na TV B92.
– Radi se o PEMF ili pulsnom elektromagentnom polju. Gledate televiziju Ordinacija
Saveti lekara 24h
Promenljivo elektromagnetno polje menja funkcionisanje ćelija, ubrzava zarastanje rana, suzbija infekcije… Moja veza sa svim tim je, naravno, fascinacija Nikolom Teslom, a i preko udruženja Centar za istraživanje nasleđa Nikole Tesle u Beogradu. Ono je poslednjih godina dobilo veliku pomoć od ruskih naučnika, posebno profesora Petra Garjajeva, čiji aparat i ja posedujem – pojasnio je Nestorović za Kurir.
S druge strane, kako za Kurir objašnjavaju inženjeri, Teslin kalem je visokofrekventni transformator koji proizvodi visoki napon visoke frekvencije. Da li će taj uređaj naći primenu i u srpskim bolnicama, nepoznanica je i za lekare Instituta za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica“, gde se leče povrede koštano-mišićnog sistema. Poznati hirurg iz ove bolnice prim. dr Nenad Lujić kaže za Kurir da je čitava stvar još neistražena u svetu.
– Čuo sam da se Teslin kalem koristi, ali ne znam gde i ko to koristi. Podržao bih čitavu priču ako bi ona ušla u ozbiljno ispitivanje. Poznato je da se visokofrekventne struje koriste u ortopedskoj hirurgiji, fizijatriji i rehabilitaciji posle povreda. Utiču na meke tkivne strukture, a najviše u snižavanju otoka. Ozbiljno istraživanje svega toga moglo bi da se napravi u studiji na Institutu „Banjica“ – rekao je dr Lujić.
Prof. dr Nenadu Filipoviću, inženjeru i rektoru Univerziteta u Kragujevcu, nije poznata inicijativa Đokovića i Nestorovića, ali za Teslin kalem objašnjava da je u pitanju, narodski rečeno, namotaj žica ili kalema koji, kada se pusti struja, pravi elektromagnetno polje:
– Tačno je da se takvo polje primenjuje u medicini jer je dokazano da ima uticaja na ćelije kancera, koje može da ubije, dok zdrave ne, ali sve je to još u povoju. Teslin kalem, kako je objavljeno, koristi se i za stvaranje plazme, odnosno loptastih munja, u akceleratorima i razbijačima atomskih čestica, u rendgenografiji, za proizvodnju ozona, kao izvor udarnih napona pri visokonaponskim merenjima.